Вила Деа

Кеј Маршал Тито бр.40, Охрид

 • Број на соби: 10

 • Пријава: 14:00 - 20:00

  Одјава: 00:00 - 12:00

Почнувајќи од: 35

Лоцирана до Езерото, на само 200 м од цен­та­рот на градот, ВИЛА ДЕА нуди првокласно сместување.

Вилата располага со: 8 луксузни двокреветни соби (на ниво на хо­тел со 5 ѕвезди), 2 апартмана (со спална со­ба, одделна дневна соба и потполно оп­ре­ме­на кујна).

Опрема:TWC, климатизација, кабелска ТВ, интернет приклучок, сеф, потполно оп­ре­ме­на кујна.

Придружни објекти и услуги: паркинг, плажа, "Деа кафе", туристичка агенција, пе­ре­ње алишта, изнајмување велосипеди, из­нај­­мување мотор скутери, туристички во­дич, стоматолошка и медицинска услуга.

Во близина на вилата: "Деа турс клуб", из­­најмување автомобили, изнајмување брод, ски­јање на вода, едрење, пловење, ри­­ба­ре­ње, планинарење, продавница, су­пер­мар­кет, ресторан, фризер, козметички салон.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Double Room

  Доручек не е вклучен

  Max

  35 €

 • Deluxe Double Room

  Доручек не е вклучен

  Max

  40 €

 • Superior Double Room

  Доручек не е вклучен

  Max

  45 €

 • Twin Room

  Доручек не е вклучен

  Max

  35 €

 • Apartment

  Доручек не е вклучен

  Max

  60 €

 • Two Bedroom Apartment

  Доручек не е вклучен

  Max

  60 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 10 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 10 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф