Хотел Токин Хаус

Ул. Маркс и Енгелс бр.6, Битола

 • Број на соби: 15

 • Пријава: 12:00 - 00:00

  Одјава: 11:00 - 12:00

Почнувајќи од: 23

Ова е мал пријатен хотел сместен во стогиот центар на градот, оддалечен 30 метри од надалеку познатата пешачка улица "Широк сокак" , позната по својата автентична архитектура, преполна со кафетерии, ресторани, бутици и знаменитости.

Објектот е изграден 1915 година во духот на старата австриска архитектура,која го прави уникатен, целосно вклопувајќи се во амбиентот на "Широк сокак" и старата битолска архитектура, комплетно реновиран, со сопствена бавча, која нуди во пријатен амбиент да уживате во прекрасен доручек и во секој момент да имате мирен, спокоен престој со комплетна приватност.

Во непосредна близина на хотелот се наоѓа одличен ресторан, каде нашите гости можат да уживаат во широкиот избор на храна и пијалоци од македонската  кујна, како и богат избор на интернационални јадења.
Љубезниот персонал на хотелот ви нуди извонредно гостопримство 24 часа на ден и ви овозможува пријатен престој.

Со нетрпение очекуваме да ви посакаме добредојде во нашиот хотел.                 

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  23 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  38 €

 • Deluxe Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  48 €

 • Superior Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  48 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  38 €

 • Deluxe Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  48 €

 • Triple Room

  Вклучен доручек

  Max

  48 €

 • Quad Room

  Вклучен доручек

  Max

  58 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 7 години престојувабесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 2 години престојува бесплатно кога се користидетско креветче.

 • За едно дете од 7 до 12 години во дополнителен кревет се наплаќа 10 ЕВРА за една ноќ.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 12 ЕВРА за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф