Хотел Викторија

Ул. Славе Деловски бр.18, Скопје

 • Број на соби: 25

 • Пријава: 13:00 - 00:00

  Одјава: 00:00 - 21:00

Почнувајќи од: 55

Се наоѓаме во резиденцијалниот дел на Скопје, во мирно и пријатно оп­кру­жу­вање, на 1км од центарот на гра­дот, во подножјето на Водно.
Нудејќи им на гостите мирна и пријатна ат­мо­сфе­ра, Хотел ВИКТОРИЈА е идеално мес­то за Вашите бизнис патувања и сос­та­ноци.

Хотелот располага со 25 соби:
1 апартман; 3 еднокреветни соби; 1 ед­но­креветна соба; 4 дво­кре­ветни соби со брачен лежај; 16 дво­креветни соби, бес­платен затворен паркинг со видео надзор, wireless интернет конекција, хо­телски сеф, факс, хемиско чистење, лифт, летна тераса со капацитет од 20 седишта и ресторан.
Сите соби се опремени со клима уред, централно греење, LCD кабелска те­ле­ви­зија, мини бар, директна те­ле­фо­н­ска линија, фен, модерно опремени ку­па­тила со туш кабина.

Во ресторанот од затворен тип може да уживаат само нашите гости во кој се пос­лужува доручек на база шведска ма­са. Ресторанот е истовремено адап­ти­би­лен како са­ла за состаноци, со ка­па­ци­тет од 50 ли­ца

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  55 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  70 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  70 €

 • Triple Room

  Вклучен доручек

  Max

  85 €

 • Suite

  Вклучен доручек

  Max

  95 €

 • Apartment

  Вклучен доручек

  Max

  95 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 7 години престојувабесплатно кога се користи постоечко легло.

 • За едно дете од 7 до 13 години во дополнителен кревет се наплаќа 15 ЕВРА за една ноќ.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 15 ЕВРА за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, не треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 2.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф