Хотел Бела Куќа

Димитар Илиевски - Мурато бр.20, Битола

 • Број на соби: 12

 • Пријава: 00:00 - 24:00

  Одјава: 00:00 - 12:00

Почнувајќи од: 30

Хотел Бела Куќа и Бистро Бар се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од широк сокак. Пуштен во употреба 2012 година и целосно го одликува бескрајниот шарм на амбиенталната битолска архитектура.
Комбинација на елегантна класика и чисти едноставни линии во кои се среќаваат класичното и модерното, воспоставено е совршен однос помеѓу удобното и функционалното.

Хотелот располага со 12 луксузно опремени соби од кои 4 апартмани, сите со луксузно опремени купатила.
Располагаме со централен клима уред, ТВ, бесплатен кабелски интернет, телефон во секоја соба  и wi-fi.

Летната тараса и ресторанот се со капацитет од по 100 седишта и се нудат најразновидни салати, пасти и специјалитети од домашната и странска кујна. Во викендите нудиме жива музика и добра забава.Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Доручек не е вклучен

  Max

  30 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  50 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  50 €

 • Triple Room

  Вклучен доручек

  Max

  60 €

 • Apartment

  Вклучен доручек

  Max

  65 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 2 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 6 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • За едно дете од 6 до 12 години во дополнителен кревет се наплаќа 30% од цената на собата за една ноќ.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 30% од цената на собата за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 4.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф