ОК Хотел

Ул. Лондонска 19, Скопје

 • Број на соби: 47

 • Пријава: 14:00

  Одјава: 12:00

Почнувајќи од: 55

Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје.

Дизајнот на овој хотел интегрира бројни современи погодности, како што се модерно фоаје, снек бар и бесплатен Wi-Fi интернет.

Хотелот располага со 47 соби, дизајнирани и опремени по примерот на светски реномираните хотели од овој тип. Почитувајќи го животниот стил на секој гостин ОК хотел нуди и соби за пушачи.
Сите соби во ОК хотел имаат модерен и елегантен дизајн, со висококвалитетни душеци за спиење, клима уред, сеф, LCD телевизор со кабловски канали, фрижидер, како и современа комфорна бања.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  55 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  55 €

  Max

  70 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  55 €

  Max

  70 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 3 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 2 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • За едно дете од 3 до 12 години во дополнителен кревет се наплаќа 10 ЕВРА за една ноќ.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 10 ЕВРА за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф