Хотел Руссиа

Бул. Асном 1, Скопје

 • Број на соби: 61

 • Пријава: 14:00

  Одјава: 12:00

Почнувајќи од: 60

Хотел РУССИА е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири ѕвезди кој нуди перфектни услови за домашни и меѓународни гости и посетители.
Работи според највисоките светски стандарди, се издвојува по својот уникатен дизајнерски минималистчки стил, високиот квалитет на услуга и ниво на хигиена, како и широката палета од единствените по вкус руски, македонски и интернационални специјалитети со кои ќе Ве угости ресторанот.
Хотел РУССИА располага со 61 соба, ресторан, ресторанска тераса, СПА центар, фитнес центар и рув бар на покривот на хотелот со прекрасен поглед. Хотелот има идеална местоположба во урбана, но мирна околина. Лесна и брза достапност од сите главни точки во градот и државата.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  60 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  90 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  90 €

 • Deluxe Suite

  Вклучен доручек

  Max

  200 €

 • Junior Suite

  Вклучен доручек

  Max

  120 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 2 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф