Хотел Арка

Ул. Битпазарска бр.90/2, Скопје

 • Број на соби: 37

 • Пријава: 14:00 - 24:00

  Одјава: 24:00 - 12:00

Почнувајќи од: 88

Хотел "АРКА" е модерен, луксузен и комфорен хотел.
Внатрешниот дизајн е изработен според најновите трендови. Сместен е во историското јадро на Старо Скопје, на само 5 минути пеш од деловно-трговските центри и на 10 минути пеш од Собранието и Владата на РМ.

Ние во "Арка", ги поседуваме најотмените простории со модерна технологија и придружни елементи, како и контактличност одговорна за целата организација на настанот, од првиот телефонски повик до финалните детали.
По напорниот и бучен ден најдете време за релаксација.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  88 €

  Max

  118 €

 • Deluxe Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  98 €

  Max

  128 €

 • Deluxe Suite

  Вклучен доручек

  Max

  198 €

  Max

  198 €

 • Junior Suite

  Вклучен доручек

  Max

  127 €

  Max

  158 €

 • Superior Suite

  Вклучен доручек

  Max

  228 €

  Max

  228 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 12 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 3 години престојуваа бесплатно во детско креветче.
 • Не постои капацитет за помошни легла во соба.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф