Holiday INN Skopje

Ул. Моша Пијаде бр. 2, Скопје

 • Број на соби: 178

 • Пријава: 14:00 - 00:00

  Одјава: 00:00 - 12:00

Почнувајќи од: 137

Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија, кој во 2000 година е комплетно реновиран и од тогаш работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn.

Лоциран е центарот на градот, во близина на сите деловни и административни центри, трговски и шопинг центри, како и главните туристички атракции.

На своите гости им гарантира удобност, комфор како и достапност на се што е неопходно за прекрасен туристички или деловен престој. Идеално место е за организација на на Вашите конференции, деловни и свечени вечери и ручеци, како и идеално место за кафе, пијалак и уживање во совршено вкусните јадења на аперитив барот или хотелскиот ресторан.

Holiday Inn Skopje располага со:
• 178 комплетно опремени соби и апартмани од кои:
  101 еднокреветни соби, 50 двокреветни соби,
  11 ексклузивни соби, 14 апартмани,
  1 претседателски апартман,
  1 соба за лица со посебни потреби
• 1 хотелски и 1 национален ресторан
• 8 конференциски сали  • бизнис центар
• фитнес центар и сауна  • казино
• ТВ салон и аперитив бар • Rent-a-car
• сопствен паркинг со 24 часовно обезбедување

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  137 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  167 €

 • Deluxe Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  157 €

  Max

  187 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  167 €

 • Presidental Suite

  Вклучен доручек

  Max

  500 €

  Max

  500 €

 • Junior Suite

  Вклучен доручек

  Max

  224 €

  Max

  239 €

 • Superior Suite

  Вклучен доручек

  Max

  257 €

  Max

  272 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 12 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 12 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф