Хотел Квинс

Ул. Васил Ѓоргов бр.16, Скопје

 • Број на соби: 30

 • Пријава: 14:00 - 00:00

  Одјава: 00:00 - 12:00

Почнувајќи од: 89

Ова е модерен, луксузен и удобен хотел, на само пет минути одење од центарот на Скопје. Таму ќе најдете се што Ви е пот­реб­но за мир и релаксација за време на Ва­ша­та посета на Македонија, во модерно де­ко­рирано место со одлична услуга.

Хотелот е декориран во согласност со нај­но­­вите светски трендови на интерен ди­зајн, употребувајќи префинети комбинации на мермер, стакло и кристали, кои даваат уникатен изглед, создавајќи пријатна ат­мо­сфе­ра.

Изберете што Ви одговара најмногу помеѓу 24 еднокреветни и двокреветни со­би, двете шармантни аголни соби со поглед кон цен­та­рот на Скопје и кон врвот на пла­ни­ната Водно, или еден од шесте апар­тма­ни.
До­дека престојувате во Queen`s хо­т­е­лот, ќе имате на дофат се што можете да оче­ку­ва­те од хотел со 4 ѕвезди, но и повеќе. Хотелот е дел од шопинг центарот „Зебра“, место каде можете да очекувате супер мар­кет, пица ресторан, кафе бар, ме­ну­вач­ни­ца, бутици и аптека. Се друго е на пет ми­ну­ти пешачење од овде.

Имајте пријатен престој!

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  89 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  89 €

  Max

  105 €

 • Superior Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  95 €

  Max

  110 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  89 €

  Max

  105 €

 • Junior Suite

  Вклучен доручек

  Max

  110 €

  Max

  129 €

  Max

  139 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 12 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 2 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • За едно дете од 2 до 12 години во дополнителен кревет се наплаќа 7 ЕВРА за една ноќ.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 15 ЕВРА за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф