Хотел Континентал

Бул. Александар Македонски бб, Скопје

 • Број на соби: 200

 • Пријава: 12:00 - 06:00

  Одјава: 12:00 - 14:00

Почнувајќи од: 75

Оддалечен на само 5 минути од центарот на Скопје и на само 20 минути од Аеродромот “Александар Велики”, хотел “Континентал” е најголемиот хотел во Скопје, познат по своето долгогодишно искуство и традиција кога станува збор за сместување на нашите гости, како и по врвната организација на семинари, конференции и состаноци во една од нашите 6 конференциски сали опремени со најсовремена технологија.

Хотел “Континентал” располага со 200 соби, од кои 65 ексклузивни делукс и комплетно реновирани во уникатен стил, опремени по најсовремени стандарди. Доколку Вашата компанија има потреба од простории за одржување на семинари, конференции или состаноци, на располагање Ви се 6 конференциски сали опремени по највисоки стандарди и најнова технологија. За време на паузите на вашиот семинар/ состанок, на располагање Ви се нашиот бар и Националниот ресторан.

За да биде Вашиот настан уште посовршен, тука е и нашата кетеринг служба со најдобрите национални и интернационални специјалитети. За најубавиот момент од Вашиот живот - Вашата свадба, ви нудиме целосна организација, планирање и декорација, во една од нашите    4 сали за свадби.

Повелете посетете нè и уверете се во нашите квалитети.
Ние, во Хотел “Континентал”, Ве очекуваме и сме секогаш тука за Вашите посебни моменти.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  75 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  105 €

 • Triple Room

  Вклучен доручек

  Max

  135 €

 • Suite

  Вклучен доручек

  Max

  275 €

 • Junior Suite

  Доручек не е вклучен

  Max

  219 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 6 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 6 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • За едно дете од 6 до 12 години во дополнителен кревет се наплаќа 30% од цената на собата за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф