BEST WESTERN Hotel Bellevue

Ул. 32 бр.24, Скопје

 • Број на соби: 55

 • Пријава: 14:00 - 00:00

  Одјава: 00:00 - 12:00

Почнувајќи од: 60

BEST WESTERN Hotel Bellevue e хотел од висока категорија, кој во 2007 година е комплетно реновиран и работи како дел од ланецот хотели BEST WESTERN. Лоциран е близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. Хотелот е опкружен со зелени површини, атрактивни фонтани и езерца и како таков е вистинска градина на Скопје. Идеално место е за индивидуални, бизнис патници, фамилии, групи, спортски тимови и кампери.

На своите гости им гарантира удобност, комфор како и достапност на се што е неопходно за прекрасен престој,организација конференции, забави, коктели, деловни и свечени вечери и ручеци, како и идеални услови за уживање во совршено вкусните јадења на хотелскиот ресторан.

BEST WESTEN Hotel Bellevue располага со:
• 32 комплетно опремени соби од кои 3 еднокреветни
  соби, 29 двокреветни соби
• 21 апартмани/бунгалови (5 еднокреветни/двокреветни,
  9 трокреветни и 7 четворокреветни)
• автокамп
• хотелски ресторан "Лафајет" и ексклузивна тераса
• конференциски сали •снек бар
• електронска куглана • игралиште
• сопствен паркинг простор

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  60 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  60 €

  Max

  80 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  60 €

  Max

  80 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 12 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 20 ЕВРА за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф