Хотел Карпош

Ул. Шекспирова бб, Скопје

 • Број на соби: 59

 • Пријава: 14:00

  Одјава: 12:00

Почнувајќи од: 84

Хотел Карпош е извонреден хотел од висока категорија, изграден во 2004 година со идеална локација на само 2,5 км од центарот на градот.

Хотелот е исклучително комфорен и ги нуди сите бенифиции карактеристични за хотел од висок ранк и како таков е идеално место за краток или подолг престој, за организирање на бизнис состаноци, конференции, деловен или свечен ручек/вечера.

Хотел Карпош располага со:
• 59 пространи и комплетно опремени соби и апартмани   од кои:
25 еднокреветни соби, 15 двокреветни соби,
12 луксузни студио соби, 6 апартмани,
1 соба за лица со посебни потреби,

• хотелски ресторан • 2 конференциски сали
• бизнис центар • фитнес центар и сауна
• сопствен паркинг и 24 часовно обезбедување

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  89 €84 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  89 €84 €

  Max

  105 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  89 €84 €

  Max

  105 €

 • Studio

  Вклучен доручек

  Max

  119 €

  Max

  140 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 6 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
 • За едно дете од 6 до 12 години во дополнителен кревет се наплаќа 11 ЕВРА за една ноќ.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 21 ЕВРО за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф