BEST WESTERN Hotel Turist

Ул. Ѓуро Стругар бр.11, Скопје

 • Број на соби: 74

 • Пријава: 14:00 - 00:00

  Одјава: 00:00 - 12:00

Почнувајќи од: 121

BEST WESTERN Hotel Turist e хотел од висока категорија, кој во 2002 година е комплетно реновиран и работи како дел од ланецот хотели BEST WESTERN.
Лоциран е центарот на градот, во близина на сите деловни и административни центри, тровски и шопинг центри, како и главните туристички атракции.
На своите гости им гарантира удобност, комфор како и достапност на се што е неопходно за прекрасен туристички или деловен престој.
Идеално место е за организација на на Вашите конференции, деловни и свечени вечери и ручеци, како и идеално место за кафе, пијалак и уживање во совршено вкусните јадења на снек барот или хотелскиот ресторан "Ројал".

BEST WESTERN Hotel Turist располага со:
• 74 комплетно опремени соби и апартмани од кои:
 • 54 еднокреветни соби
 • 15 двокреветни соби
 • 5 апартмани
• хотелски ресторан "Ројал"
• 3 конференциски сали
• бизнис центар
• снек бар
• фитнес центар

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  121 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  143 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  153 €

 • Apartment

  Вклучен доручек

  Max

  151 €

  Max

  173 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 12 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 22 ЕВРА за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф