Хотел Леонардо

Ул. Партениј Зографски бр.19, Скопје

 • Број на соби: 15

 • Пријава: 12:00 - 06:00

  Одјава: 00:00 - 12:00

Почнувајќи од: 59

Хотел Леонардо е модерен и комфорен хотел одалечен само 1 км од центарот на градот. Со своите 15 модерно уредени соби (Стандардни и Супериор) Хотел Леонардо го задржува својот карактер како бизнис хотел кој посветува големо внимание на секој детал и кој ги нуди сите услуги што можат да ги понудат и поголемите хотели.

Собите се опремени со сопствена бања, мини бар, ТВ со кабелска програма, климатизација, фен, 24 часовна безжична интернет конекција, централно затоплување, како и градина на која излегуваат собите и која допринесува за комфорот и пријатната атмосфера.

Доручекот се служи на принцип на шведска маса. За подолг престој во менито се додава и локална храна се со цел да се понуди поголем избор на храна.

Хотелот располага со 24 часовна собна послуга, бесплатен сопствен паркинг, сеф и 24 часовно обезбедување, а нуди и услуги за хемиско чистење.
По потреба на гостите хотелот може да обезбеди и трансфер од аеродром до хотелот (и обратно) или до бараната дестинација.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  59 €

  Max

  71 €

 • Superior Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  65 €

  Max

  78 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  59 €

  Max

  71 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 4 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
 • За едно дете од 0 до 10 години во дополнителен кревет се наплаќа 10 ЕВРА за една ноќ.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 10 ЕВРА за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 3. Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф