Хотел Милениум Палас

Кеј Маршал Тито бб, Охрид

 • Број на соби: 63

 • Пријава: 13:00 - 00:00

  Одјава: 00:00 - 12:00

Почнувајќи од: 49

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од пре­красното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сме­с­тен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира пред­ностите на еден модерен град и на место со бо­гато историско минато и културни вредности. Нуди не­за­­боравен поглед на езерото, стариот град и древ­на­та Самоилова тврдина. 
Од стариот дел на градот Ве де­ли само кратка, при­јатна прошетка покрај езерото. Ќе бидете воо­ду­ше­ве­ни од неверојатниот спој на при­род­ните и кул­тур­но-историски богатства: антички спо­­­меници, цркви, музеи, сето тоа надополнето со пре­красен поглед кон езерото, посебно на зај­ди­сонце.

Хотелот располага со капацитет од вкупно 63 соби од кои: 41 стандардни соби, 10 дуп­лекси, 6 делукс соби и 6 Јуниор aпартмани, ресторан, вински бар, 2 конференциски са­ли, сауна, парна бања, теретана.

Ресторанот "Милениум" е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица. "Милениум Палас" овозможува врвна ус­лу­га, независно дали се работи за ор­га­ни­зи­ра­ње гала све­че­нос­ти или банкети, коктел забави или де­лов­ни приеми.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  49 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  70 €

 • Deluxe Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  99 €

  Max

  99 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  70 €

  Max

  70 €

 • Triple Room

  Вклучен доручек

  Max

  99 €

 • Junior Suite

  Вклучен доручек

  Max

  149 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 7 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 3 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • За едно дете од 7 до 12 години во дополнителен кревет се наплаќа 25% од цената на собата за една ноќ.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 30% од цената на собата за една ноќ.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф