Хотел Белведере

Населба Свети Стефан бб, Охрид

 • Број на соби: 89

 • Пријава: 14:00 - 00:00

  Одјава: 00:00 - 11:00

Почнувајќи од: 38

Сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје, Хотел Белведере е бренд што нуди широк спектар на услуги и комфорт, уживајќи во прекрасните погледи на Охридското езеро.

Со перфектниот баланс помеѓу класичната елеганција и модерното уредување, четири ѕвездениот хотел Белведере нуди 89 ново декорирани соби, вклучувајки 2 апартмани и 5 студиа, две семинарски сали, еден модерен хотелски и два традиционални ресторани во центарот на градот Охрид, пијано лоби бар, антикварница, сопствен паркинг.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  38 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  54 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  54 €

 • Triple Room

  Вклучен доручек

  Max

  81 €

 • Suite

  Вклучен доручек

  Max

  99 €

 • Studio

  Вклучен доручек

  Max

  78 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 3 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
 • За едно дете од 3 до 9 години во дополнителен кревет се наплаќа 50% од цената на собата за една ноќ.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 100% од цената на собата за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф