Вила од Алула

Вевчани, Вевчани

 • Број на соби: 8

 • Пријава: 12:00 - 15:00

  Одјава: 10:00 - 11:00

Почнувајќи од: 18

Привлечно и пристапно, богато, раскошно и достапно

"Вила од Алула" е нов објект со интересна архитектура, кој се наоѓа во центарот на Вевчани. Ги нуди сите хотелски услуги за пријатен одмор од луксузно сместување, убава храна и пијалаци во ресторанот доорганизирани посети на познати локации и планински врвови.
Се наоѓа 25 километри северозападно од Охрид и 15 километри од Охридскиот аеродром.

Вилата претставува неверојатен спој на традиционалното и модерното, со доминантен и импресивен поглед на поблиската и подалечната околина.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Доручек не е вклучен

  Max

  18 €

 • Double Room

  Доручек не е вклучен

  Max

  18 €

  Max

  36 €

 • Triple Room

  Доручек не е вклучен

  Max

  54 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Сите деца под 3 години престојуваат бесплатно кога се користат постоечките легла.
 • Не постои можност за дополнителен кревет во соба.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф