Хотел Кристал Палас

Ул. Ленин 184, Прилеп

 • Број на соби: 27

 • Пријава: 14:00 - 23:00

  Одјава: 06:00 - 10:00

Почнувајќи од: 29.70

Хотелот "Кристал Палас" се наоѓа во тивка област само 500м од центарот на Прилеп. Главната железничка станица е 400 метри од хотелот, а главната автобуска станица е 15-минутна прошетка далеку.

Кристално блескав хотел, кој Ви нуди сместување во климатизирани 1-креветни, 2-креветни и 3-креветни соби, раскошни апартмани опремени со купатила, кабелска ТВ, телефон, мини бар и интернет конекција.

Во рестораните на хотелот со капацитет од 80 до 360 гости, Ви нудиме богат избор на македонски и медитерански специјалитети. Хотелот располага со резиденцијален простор, ресторан, аперитив бар, салон за масажа, сауна, сала за состаноци и конгресна сала со 300 седишта.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  37.70 €

  Max

  59.40 €

 • Deluxe Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  39.70 €

  Max

  69.40 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  37.70 €

  Max

  59.40 €

 • Triple Room

  Вклучен доручек

  Max

  29.70 €

  Max

  89.10 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 5 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
 • Не постои можност за дополнителен кревет во соба.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф