Хотел Монтана Палас

Ул. Питу Гули бб, Крушево

 • Број на соби: 77

 • Пријава: 14:00 - 23:00

  Одјава: 07:00 - 10:00

Почнувајќи од: 29,88

Добредојдовте во убавиот хотел Монтана Палас, сместен во прекрасниот град Крушево, родното место на Македонија. Тоа е највисокиот град на Балканот, вистински бисер на Македонија. Во мирна локација и опкружен со борови дрвја, Хотел Монтана Палас е поставен на врвот со поглед на градот Крушево, 600 метри од Станиќ-ски центарот и околу 500 метри од центарот на градот.

Хотелот располага со 197 легла, во 77 соби, од кои што 6 се луксузни апартмани - еден е кралски и еден е претседателски апартман. Апартмани се состојат од пространа дневна област. Некои единици се опремени со спа бања и балкон кој нуди поглед на градот и планински пејзаж.

Располагаме со прекрасен бар со капацитет од 80 седишта и два ресторани со капацитет од 200 односно 420 седишта погодни за одржување на коктели, презентации, фамилијарни свечености и други пригоди. Ресторанот служи интернационална кујна.

Конгресната сала -кино систем e со капацитет од 320 седишта.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  29,88 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 8 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
 • За постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 12 евра за една ноќ..
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф