Хотел Глигоров

Бул. Климент Охридски бб, Струмица

 • Број на соби: 44

 • Пријава: 14:00 - 00:00

  Одјава: 00:00 - 11:00

Почнувајќи од: 40

Ние ја правиме разликата!

Хотелот "Глигоров" е екстравагантен хотел уреден во барок стил, лоциран во Струмица, во југоисточниот дел на Македонија, на тромеѓето од македонската, бугарската и грчката граница. Тоа го прави хотелот отворен кон различностите и посебностите. Ние сме различни од другите, за Вие да се почувствувате поразлично од секаде каде што сте биле.

Хотелот "Глигоров" располага со 44 луксузно опремени соби и тоа: 5 еднокреветни, 19 двокреветни,18 апартмани со брачен кревет, 1 бизнис апартман и еден претседателски апартман.


Во хотелот секојдневно работи ресторан со капацитет до 80 гости во кој Ви се нудат интернационални и домашни специјалитети зачинети со добра музика, пријатен амбиент и добра услуга.
За сите Ваши веселби и свадби хотелот располага со 2 банкет сали: банкет сала со капацитет до 600 гости и банкет сала со капацитет до 120 гости.

Вашите бизнис состаноци, семинари, говори и предавања можете да ги организирате во конгресните сали на хотел "Глигоров" и тоа во: конгресната сала со капацитет до 120 седишта и салата за состаноци со капацитет од 30 седишта. Секоја сала е опремена со проектор, платно за проектирање, флип-чартови, озвучување, телефонска линија и безжичен интернет.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  40 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  50 €

  Max

  65 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  43 €

  Max

  55 €

 • Suite

  Вклучен доручек

  Max

  73 €

 • Presidental Suite

  Вклучен доручек

  Max

  150 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 7 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 7 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • За едно дете од 7 до 12 години во дополнителен кревет се наплаќа 25% од цената на собата за една ноќ.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 50% од цената на собата за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф