Хотел Оаза

Ул. Тошо Арсов бр.32, Штип

 • Број на соби: 37

 • Пријава: 13:00 - 24:00

  Одјава: 07:00 - 12:00

Почнувајќи од: 30

Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. Недалеку од Хотелот, на оддалеченост од 40км, се наоѓа Манастирскиот комплекс "Лесново" (13-ти век). На 18км источно се наоѓа локалитетот "Баргала" (5 - 6 век) од доцниот антички и ранохристијански период.

Ентериерот на хотелот е реновиран во 2001 година во модерен стил и со мошне вкусен декор. Хотелот располага со еднокреветни и двокреветни соби како и апартмани, паркинг простор, Ресторан, Конференциска сала, Сала за состаноци, Фитнес центар и Сауна.

Во рамките на Хотелот (на 1км одалеченост) работи ресторантот "Мал Одмор" со сопствена летна бавча сместена во пријатноста на сенките од дрвјата.

За секакви дополнителни информации околу Хотелот Ве молиме контактирајте не.
Хотелот "ОАЗА" се надева дека ќе се уверите во нашите понудени можности и Ви посакува добра срека.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  30 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  40 €

  Max

  40 €

 • Apartment

  Вклучен доручек

  Max

  60 €

Деца и дополнителни кревети

Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф