Хотел Дувет

Ул. Наум Наумовски Борче бр.40, Скопје

 • Број на соби: 39

 • Пријава: 14:00 - 24:00

  Одјава: 00:00 - 12:00

Почнувајќи од: 75

Дувет е извонредно удобен хотел, а неговата местоположба сведочи за нашата посветеност и намера да им понуди на најдобар можен сместување за чести патници чии животи се директно под влијание на квалитето сместување во нивните "домови далеку од дома".

Duvet (Центар) Хотелот се наоѓа во центарот на градот буквално минути пешачење од плоштадот, повеќето трговски центри, стариот Базар област и тврдина Кале, главниот градски парк. Го имаме изградено овој хотел за да обезбеди максимална удобност и бројното работната површина на секој гостин, без разлика во која категорија тој / таа престојува.

Со 39 соби со големина од 25m2 да 45m2 ја имаме обезбедено удобноста и нема друг конкурент кој може да одговара.

Во ресторанот на хотелот можат да уживаат во појадокот. Најблискиот самопослуга и пекара се само 20 метри, како и разни ресторани служат националани или интернационални специјалитети.

Хотелот може да организира екскурзија на Езерото Матка, велосипедизам и планинарење на планината Водно.

Цена по соба за едно ноќевање

Вклучено 5% ДДВ, 0.68% туристичка такса

 • Single Room

  Вклучен доручек

  Max

  75 €

 • Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  85 €

 • Deluxe Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  99 €

 • Superior Double Room

  Вклучен доручек

  Max

  129 €

 • Twin Room

  Вклучен доручек

  Max

  85 €

Деца и дополнителни кревети

Бесплатно! Едно дете под 6 години престојува бесплатно кога се користи постоечко легло.
Бесплатно! Едно дете под 2 години престојува бесплатно кога се користи детско креветче.
 • За едно дете од 6 до 12 години во дополнителен кревет се наплаќа 10 ЕВРА за една ноќ.
 • За едно постаро дете или возрасен во дополнителен кревет се наплаќа 10 ЕВРА за една ноќ.
 • Барањето на било каков вид на екстра кревет или детско креветче, треба да биде потврдено од страна на менаџментот.
 • Максималниот број на помошни легла во соба е 1.
 • Додатоците не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат одделно во текот на вашиот престој.

Локација

Располага со

 • Ресторан
 • Бар
 • Бизнис Центар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Казино
 • Продавница за сувенири
 • Менувачница
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен
 • Тераса
 • Паркинг
 • Wi-Fi интернет
 • Телефон
 • TV
 • LCD TV
 • Мини бар
 • Фен
 • Клима уред
 • Џакузи
 • Бања или туш
 • Собна услуга
 • Појадок во соба
 • Перална
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на автомобили
 • Сеф